מאמרים

עיצובי מקלחונים שונים

כיום כבר ידוע כי כדי להקנות לבית אווירה אלגנטית ויוקרתית אין צורך להיות חלק מן המאיון העליון. מקלחונים מעוצבים הם משהו שנמצא בהישג ידו של כל אחד, ומאפשרים ליהנות מכל היתרונות של איכות ונוחות יחד עם מחיר נוח. כל מה שצריך לעשות הוא לפנות לחברה ותיקה ומנוסה כמו אא מקלחונים אשר יכולה להבטיח לנו איכות, בטיחות ושירות, ולבחור את הדגם שיתאים להעדפות האישיות שלנו. הבחירה לשלב מקלחון מעוצב בחלל הבית היא בחירה בבית מעוצב ואסתטי, כאשר עיצובים שונים יכולים להתאים לצרכים של סוגים שונים של בתים.

 

מקלחון מעוצב פינתי קלאסי

 

אחד המקלחונים הקלאסיים הוא המקלחון הפינתי. הצבת מקלחון מעוצב בפינת החלל משאירה מקום רב ומהווה משום כך פתרון אידיאלי לדירות קטנות, אך גם כאשר מדובר בחלל גדול ומרשים יכול המקלחון הפינתי לתת לחלל להמשיך להיות אוורירי ו"זורם". מקלחון פינתי אינו חייב להיות ממוקם בחלל אשר מוגדר בתור חדר האמבטיה. בהרבה מקרים בהם מבנה הבית מאפשר זאת, אפשר למקם מקלחונים מעוצבים גם בחללים בעלי תפקידים אחרים כגון סלון או חדר השינה, או בחללים אשר משמשים למספר תפקידים בו זמנית.

 

מקלחונים מעוצבים חזיתיים

 

סוג נוסף של מקלחון מעוצב הוא המקלחון החזיתי. גם בבחירת מקלחון מסוג זה יש לשיקול העיצובי חשיבות מכרעת, כאשר חלק גדול מן ההחלטות לגבי עיצוב המקלחון נובעות מהקונספט העיצובי הכולל של החלל וכן ממגבלות טכניות של מקום. כך למשל אפשר לבחור מבין דגמים של מקלחונים בהם הדלתות נפתחות בתור דלתות הזזה, ולשלב אותם באופן הרמוני עם שאר האלמנטים בחדר.

 

מקלחון מעוצב בצורת אמבטיון

 

ולבסוף, למי שרוצה להמשיך וליהנות מאמבטיה טובה כדאי להתעניין באמבטיונים. אמבטיונים הם למעשה מקלחונים מעוצבים שבהם משולבת אמבטיה, ומשום כך הם פותחים עולם שלם של אפשרויות שימוש. כך ניתן להוציא את האמבטיה החוצה לכל חדר שבו תבחרו, כאשר מבנה המקלחון מגן מפני התזת מים על סביבת האמבטיון. בצורה זו ניתנת לנו למשל ההזדמנות לעשות אמבטיה בחדר השינה ולעבור ישר אל המיטה, דבר שיכול לשמש לשדרוג יחידת הורים או להפיכת חדר השינה לחדר של הנאה ופינוק.