מאמרים

מקלחון חזיתי או מקלחון פינתי

מקלחון הוא ללא ספק אחד מאותם אלמנטים בבית שיש להם שורה שלמה של יתרונות פונקציונליים ואסתטיים כאחד. במקומות כמו אא מקלחונים אפשר למצוא כיום מגוון רחב של סוגי מקלחונים אשר יכולים להתאים לטווח רחב של חללים מעוצבים, במחיר נוח ובסטנדרטים המקסימליים של איכות ובטיחות. אחת ההתלבטויות העיקריות בבחירת מקלחון לבית היא בין מקלחון חזיתי למקלחון פינתי. בסופו של דבר בשני המקרים אנו זוכים בחוויה עיצובית ושימושית שמקנה לבית אווירה של יוקרה ופינוק, וההבדלים בין שני סוגי המקלחונים הם בעיקר הבדלים הנובעים מטעם אישי. בנוסף להבדלים אלו יכולים להיות מקרים שבהם מקלחונים חזיתיים יהיו פרקטיים יותר ממקלחונים פינתיים, ובמקרים כאלו יכריעו שיקולי הנוחות את ההתלבטות.

 

מקלחון חזיתי בולט או מקלחון פינתי מינימליסטי?

מקלחונים פינתיים מאפשרים ניצול מירבי של החלל בו הם נמצאים. הצבת המקלחון בפינה מפנה את רוב החלל הנותר לשימושים אחרים, החל מרהיטים כמו שולחנות וכסאות ועד לאלמנטים דקורטיביים. כאשר מציבים את המקלחון בפינת החדר הוא דומיננטי פחות מבחינת העיצוב, וישנם אנשים אשר רוצים מסיבות אלו או אחרות "להצניע" את האפקט של המקלחון, לדוגמא כאשר החדר מעוצב בסגנון מינימליסטי שבו לקירות הלבנים יש תפקיד משמעותי. מקלחונים חזיתיים יהיו בולטים יותר בדרך כלל ועשויים להתאים למקרים שבהם המקלחון אמור לשמש בתפקיד עיצובי יותר. יחד עם זאת כדאי לזכור כי גם מקלחון פינתי וגם מקלחון חזיתי הינם פריט אסתטי מעוצב, ששילובם בחלל יכול רק לשדרג את ההיבטים האסתטיים שלו.

 

מקלחונים חזיתיים זורמים או מקלחונים פינתיים סגורים?

מקלחונים מהווים יחידות אוטונומיות שאינן צריכות להיות צמודות לקירות החיצוניים של החדר. אפשר בהחלט להציב מקלחונים חזיתיים או פינתיים בנישות המוצבות במרכז החלל ולקבל אפקט עיצובי יוצא דופן. גם כאן יהיה הבדל בין אנשים המעדיפים מקלחון חזיתי לבין אלו שיעדיפו מקלחון פינתי. המקלחון הפינתי מתאים לנישה המורכבת משני קירות (מלאים או חלקיים) ניצבים זה לזה, ואילו המקלחון החזיתי יכול להשתלב בין שני קירות מקבילים. במקרה הראשון האפקט העיצובי הוא סגור יותר, ואילו במקרה השני ישנה זרימה רבה יותר של חלל, והבדלים אלו יכולים להתאים לחללים שונים.