מאמרים

טיפים למקלחת בחורף

מקלחת בחורף יכולה להיות תענוג גדול כשקר בחוץ והמים הרותחים מפשירים את הקפאון. מקלחת בחורף יכולה להיות גם סיוט גדול אם המים נגמרים באמצע, אם קר לכם ואם הזרם חלש עד כדי זרזיף. אז איך מתקלחים נכון בחורף להפקת מקסימום תענוג מהמקלחת?

 

 

מתחילים להפשיר

 

מי לא מכיר את התחושה שמלווה אותנו כבר בדרך חזרה הביתה מיום עבודה ארוך כשבחוץ קר והגשם לא מפסיק לרדת. מקלחת טובה ממלאת את הגוף בחום ולא רק את הגוף: היא מסייע להתרווחות , לרוגע של הנפש, לצבירת אנרגיות ולכוחות מחודשים. היא זו שמבדילה מהיום שהיה לבין התחילתו של רב נעים. לכן, למען בריאות הגוף והנפש, חשוב שזו תהיה מקלחת איכותית ונעימה.

 

אז מה כדאי לזכור בחורף טרם הכניסה למקלחת?

 

1. חום– דאגו מראש לחמם את הדוד. אם אתם חובבי מקלחות ארוכות, דאגו למשך החימום בהתאם כדי שלא תשארו באמצע המקלחת בלי מים חמים.
2. טמפרטורה– בין אם אתם חובבי מים רותחים או מים פושרים, שמרו על טמפרטורה אחידה לכל אורך המקלחת. זה הרבה יותר נעים.
3. חימום חדר הרחצה– חממו את חדר הרחצה טרם כניסתכם למקלחת. אם אתם יכולים לחמם גם את המגבת, מובטח לכם תענוג גם ביציאה מהמקלחת.
4. ראש דוש תקין– אחד הדברים המסתכלים הוא כניסה למקלחת ונסיון להתקלח מתחת לזרזיף דל ומקרטע. בדקו אם ראש הדוש, הם יש צורך בכיוון, ניקוי או אולי החלפה שלו.
5. שמנים ארומטיים– אם אתם בענייני אמבטיה, הוסיפו לה שמנים ארומטיים מרגיעים. הם יעשו את כל העבודה. חובבי המקלחת הנמרצת יכולים לשפשף את עורם בספוג רחצה מחוספס הממריץ את הדם ומסיר תאים מתים מעור הגוף.

אם אתם מתקלחים במקלון, חשוב שהוא יהיה אטום לא רק לבריחת מים ממנו אלא שגם ישמור על החום בתוכו. למרות הקור שבחוץ והתחושה הנפלאה של מים חמים על הגוף, מומלץ לזכור את משמעת המים בה אני חיים ולסגור את המים בעת הסיבון והחפיפה בדרך זו גם תשלמו חשבון מים נמוך יותר וגם תתרמו למאמץ לחסכון במים.