מאמרים

חידושים אחרונים בעיצובי מקלחונים

יותר ויותר אנשים מוותרים על האמבטיה לטובת מקלחונים. הסיבות לכך הן פרקטיקה וניצול מירבי של חלל חדר האמבטיה שפעמים רבות הוא קטן וצפוף, ובעיקר בשל העובדה כי תחום המקלחונים התפתח מאד ומציע היום מקלחונים מעוצבים ואיכותיים, נוחים לשימוש ולתחזוקה, מרווחים ואווריריים, אשר הופכים כל רחצה לחוויה מרגיעה ותחושת ספא. אז מה הם החידושים האחרונים בעיצובי מקלחונים ומה הם הדגשים שרצוי לתת עליהם את הדעת?

 

מקלחונים מעוצבים לחובבי המינימליזם

מקלחונים כיום הם פרי פיתוח של תעשיות שלמות שמביאות כל הזמן בשורות חדשות בתחום. למעשה מקלחת, ההליך הבסיסי והשגרתי ביותר, הוא גם הזמן הפנוי של כל אחד ואחת מאיתנו להתרווחות ורוגע, סיומו של יום מלא במרוץ החיים המטורף, מקום להתרענן ולקבל כוחות מחודשים. וכשזה נעשה בתוך מקלחון מעוצב, התחושה היא מרגיעה, משחררת ומפנקת מאד.

מהם למעשה מקלחונים מעוצבים? מדובר בסוגים שונים של מקלחונים העשויים בטכניקות שונות ומתקדמות, אשר מתחשבות בגודל, בסגירה ההרמטית של המקלחון כדי לא לאפשר יציאה של המים, בבטיחות, מהאספקט של בחירת הזכוכית שתשמש את המקלחון ובתחזוקה הנוחה של המקלחון, החל בפתיחה וסגירה שלו, בין אם באמצעות דלתות הזזה בין אם במשיכת הדלת פנימה או החוצה ובגודל שלו- פינתי, מרכזי, מלבני או מעוגל. אין ספק כי מקלחון מעוצב משדרג את מראה חדר האמבטיה פלאים, ולחובבי המראה הנקי והאסתטי זהו פתרון מושלם.

 

מקלחונים– מה חדש?

 

מינימליזם במיטבו– כיום, גם בזכות הטכנולוגיה המתקדמת בתחום המקלחונים, ניתן לעצב ולייצר מקלחונים מזכוכית בלבד, נטולי הפרופילים מאלומיניום שאפיינו את המקלחונים בעבר. עובדה זו משווה למקלחון מראה מעט "צף", נקי מאד ויפה להפליא.
רב הנסתר על הגלוי– החידוש האחרון בעולם מקלחונים מעוצבים מציע יצור של מקלחון מעוצב עם צירים נסתרים וכן עם גלגלי הזזה נסתרים. ממש כמו עם פרופילי האלומיניום, מראה המקלחון הופך לנקי ואסתטי עד מאד, עם זרימה בהרמוניה מושלמת, והגבולות שבין אותו מקלחון מעוצב לבין חלל חדר האמבט כולו, מיטשטש לחלוטין ויוצר תחושה של נפח.
חוזק וחוסן– ניתן להזמין היום מקלחונים מעוצבים עם זכוכית איתנה וחזקה, בעובי של עד עשרה סנטימטרים. הדבר מבטיח עמידות ואיכות הזכוכית לאורך זמן.