מאמרים

החשיבות שבאיוורור חדר המקלחת

חדר המקלחת הוא למעשה החדר שאמור להיות האסתטי והמרגיע ביותר בבית. זה המקום אליו נכנסים להתרווח, להירגע אחרי יום ארוך וגדוש, לשטוף את כל היום הזה על הגוף ולהתמסר למים החמימים ולתחושה הנפלאה של אנרגיה מחודשת הזורמת בגוף לאחר שנרגע והתפנק לו במקלחת טובה. את כל האידיליה הזו יכול להרוס חדר אמבטיה שיש לו ריח תמידי של עובש, מראה של פטריה וכתמים כהים על הקירות ותחושה ההפוכה לגמרי למונח אסתטיקה ונקיון.

פטריות? רק בסלט!

אחת ה"מכות" הידועות בחדרי אמבטיה רבים היא פטריה בקירות. הדבר נובע מרטיבות מצטברת הגורמת להיווצרות עובש ופטרייה המתפשטת לאורך הקירות. היא מאופיינת במראה כהה ועם פיסות ספוגיות המצטברות עליה. זוהי הבקטריה של הקיר. כדי להמנע ממצבים כאלו חשוב לדאוג, לאחר שמיגרתם את התופעה, בדקתם שאין פיצוץ בצנרת , ייבשתם היטב וצבעתם את הקירות, היא לדאוג לאוורור חדר האמבטיה באופן קבוע. הכוונה היא לתלות מגבות רטובות במקום מאוורר ורצוי מחוץ לחדר האמבטיה, לנגב רטיבות שהצטברה על הרצפה ובעיקר לפתוח חלונות לאורך זמן ואף להשאיר את דלת חדר האמבטיה פתוחה. ההמלצה לחלונות פתוחים לאוורור חדר האמבטיה חלה גם בתקופת החורף, למרות הנטייה לסגור הכל ולשמור על החום בבית כולו.

מאווררים ונהנים ממקלחת משובחת

כאמור, חדר האמבטיה הוא מקום המזוהה עם נקיון, עם ריחות טובים ועם אסתטיקה. להכנס לחדר אמבטיה בעל ריח מעופש אינו חוויה נעימה, בלשון המעטה, ואם מדובר בתופעה חמורה יכול להיות שמעבר לאוורור תצטרכו לעשות גם בדר בית בצנרת שלכם. אולם כדי להמנע מתופעות כאלו ובהנחה כי הצנרת תקינה, די באוורור יום יומי ובמיוחד לאחר שהתקלחתם. אם יש לכם מקלחון חשוב שהדלתות שלו יישארו פתוחות ויתייבשו היטב ואם יש לכם וילון אמבטיה דאגו לכבס אותו מדי פעם. שימו לב כי פעמים רבות נוצרים בקצוות הוילונות או דלתות המקלחונים שכבות של עובש ולכלוך הנובעים ממגע של מים, סבון ולכלוך הניתזים עליהם באופן תדיר.

אם אינכם רוצים להגיע למצב בו חדר המקלחת  אינו אטרקטיבי לרחצה, המקלחת עצמה אינה מהנה ומרגיעה והתחושה הכללית היא ההיפך מנקיון, הקפידו על אוורור חדר האמבטיה ותיהנו מרגעים קסומים רבים של רחצה איכותית.