מאמרים

בטיחות במקלחונים

 המקלחת היא אחד המקומות בבית בהם נגרם המספר הגדול ביותר של תאונות ביתיות. ניתן למנוע את הדבר בקלות אם רק נקפיד לשמור על מספר כללי בטיחות במקלחונים.

 

זהירות, החלקה!

אם כבר רכשתם מקלחון ודאו כי הוא איכותי ועומד בתקנים. על הזכוכית להיות מחוסמת כי רק באופן הזה נמנעת שבירה שלה, גם במקרים של נפילה עליה או סגירה/ פתיחה של הדלתות. מקלחונים איכותיים יש לקנות רק אצל ספק מורשה של מקלחונים, ועם כל תווי התקן הנדרשים.

למניעת החלקה במקלחות מומלץ להתקין בו מעקה בטיחות. לרוב יהיו מעקות אלו עשויים נירוסטה או פלסטיק. מעקה בטיחות לצד המקלחון הוא יעיל במיוחד כשמדובר בילדים או בקשישים שיש להם נטייה לאבד את שיווי משקלם. חשוב לוודא כי המעקה מחוזק היטב אל הקיר.

שטיח למניעת החלקה יעשה מצוין את העבודה וימנע את ההחלקה בתוך המקלחון בעת המקלחת. מקלחונים היום עשויים במגוון גדלים וצורות ושטיחון סטנדרטי עשוי גומי ייכנס אליהם ללא כל בעיה. וודאו כי חלקו התחתון של השטיחון הוא מחוספס ונצמד היטב לרצפה אם חשובה לכם האסתטיקה תוכלו לרכוש בעת הזמנת המקלחון משטח של אריחים מחוספסים בתחתית המקלחון למניעת החלקה. מקלחונים רבים הם כיום מונעי החלקה.

 

גולשים בירידה

שיפוע המקלחון הוא משמעותי מאד. עושים אותו בעת התקנת מקלחונים כדי לאפשר למים הזורמים להתנקז מהר ולא להצטבר בתוך המקלחון. מקלחון מקצועי המותקן על ידי איש מקצוע מנוסה יבדוק תמיד את השיפוע והזווית הנכונים ביותר למקלחון.

חשוב לציין כי מקלחונים בטיחותיים מחייבים התקנת זכוכית מחומת ואין זה עניין של בחירה או העדפה. לכן, אם מנסים למכור לכם מקלחונים עם זכוכית רגילה, תוכלו להסיק מכך כי מדובר בחברה לא אמינה ושאינה מקצועית. זכוכית מחוסמת היא עמידה ביותר, גם במקרים של התנגשות הדלת עם הקיר, או נפילה שלכם בכוח עליה.

אם אתם  סובלים מסחרחורות, לחץ דם נמוך, או גבוה, ויש לכם נטייה לאבד שיווי משקל, תשמחו לדעת כי ישנם היום כסאות בטיחותיים הנכנסים אל תוך אותם מקלחונים ומאפשרים רחצה תוך כדי ישיבה.